DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Rady do začátku

      Doporučení a základní informace pro majitele králíčka

Výživa

* Králíček je zvyklý na podávání čerstvé pitné vody. 2x denně velkou polévkovou lžíci granulí pro zakrslé králíky. Krmíme granulky BERKEL FUTTER  https://shop.apetit.cz/granule-berkel-futter/

* Hlavní součástí krmné dávky je nezbytně seno- to musí mít králík stále přístupné, dále lze podávat králíčkům větvičky k ohryzu- u nás jabloňové vrbové, starším králíčkům lze jídelníček obohatit ovocem a zeleninou v menších dávkách, pampeliškové listy, čerstvou trávu nepodáváme (rychle se zapařuje). Další podrobnější informace naleznete v odborné či hobby literatuře a na internetových stránkách věnující se dané problematice.

* Králíček roste cca do 4. měsíce, potom do 6. měsíce mírně zmohutní. Po 6. měsíci zkontrolovat - pokud začne tloustnout upravit krmnou dávku.

 

*  V případě průjmu okamžitě zařaďte dietu - seno a vodu, pokud se stav nelepší vyhledejte pomoc veterináře.

Péče

*  Doporučuji králíčka naočkovat po 10. týdnu věku proti myxomatoze a králičímu moru (onemocnění pro králíka smrtelná), o dalším vhodném očkování se poraďte s veterinářem (proti rýmě atd.) Dodržujte doporučený termín očkování(doporučí veterinář) Ideální je ustálit očkování zhruba na měsíc květen a listopad.

JE TAKÉ DOBRÉ PŘELÉČIT KRÁLÍČKA PROTI KOKCÍDII- POPŘ. NECHAT UDĚLAT ROZBOR BOBEČKŮ

*  Králíčka pravidelně pročešte- stačí 1x týdně, ale v období intenz. línání častěji, také záleží na délce a struktuře srsti. Musí se učesat i na bříšku a pod krkem.

 

*  Pravidelně kontrolujte králíčkovi drápky, v případě potřeby zastřihněte.

 

*  Pravidelně kontrolujte oči, v případě výskytu zánětu ošetřete dle rady veterináře.

 

*  Udržujte králíčka v suchu, čistotě a mimo průvan.

 

*  Králíčka nechte pár dní zvyknout na klec a nové prostředí, až se nebude bát, můžete ho pomalu začít pouštět mimo klec.

 

*  Více informací najdete https://www.kralici.cz/pages.asp?f=doporuceni